مترو

مترو:

برای حل مسئله‌ی امنیت در وسایل نقلیه‌ی عمومی مانند متروها پارامترهای مختلفی از جمله برقراری ایمنی در واگن‌ها به هنگام حرکت تا کنترل افراد در ایستگاه‌ّها موثر هستند که همگی بایستی مورد توجه قرار گیرند. بر این اساس راهکارهای آنالیز تصویر، ابزاری مهم در مدیریت قطارها، مسافرین و اشیاء به شمار می‌آیند و قادرند برنامه‌ای برای تأمین ایمنی مسافران و کنترل برنامه‌ی قطارها ارائه و نسبت به تصادف یا نفوذ احتمالی به واگن‌ها هشدار دهند.

سناریوی اول: پلاک‌خوان قطار

برای اینکه بتوان کنترل هر قطار را به صورت خودکار انجام داد از آنالیز پلاک‌خوان برای شناسایی قطارها استفاده می‌شود و به این ترتیب می‌توان متوجه شد که هر قطار در هر زمان در کجا قرار دارد.

سناریوی دوم: تشخیص آتش

در صورتی که در قطار سانحه آتش‌سوزی اتفاق بیفتد، آنالیز تشخیص دود و آتش شرکت کالامهر در مورد وقوع چنین حوادثی به سرویس امنیتی مترو هشدار خواهد داد.

سناریوی سوم: نرخ تراکم در ایستگاه‌های قطار

حجم تجمع افراد در ایستگاه‌های قطار را با آنالیز نرخ تراکم کالامهر می‌توان ارزیابی نمود بدین صورت که اگر میزان جمعیت از حد مجاز بیشتر شود هشدار لازم به متصدیان ایستگاه ارسال خواهد شد. همچنین در چنین شرایطی در صورتی که از مسافرین کسی بر زمین بیفتد آن فرد تشخیص و به سرویس امنیت مترو اطلاع داده خواهد شد.

سناریوی چهارم: شناسایی مجرمین

آنالیز شناسایی چهره کالامهر این امکان را در اختیار سرویس امنیتی مترو قرار می‌دهد تا مجموعه‌ای از تصاویر مجرمین با سابقه را ذخیره کرده و در صورت حضور یکی از این افراد باسابقه در ایستگاه مترو هشدار لازم را ارائه نماید تا از بروز حوادث احتمالی ممانعت به عمل آید.

سناریوی پنجم: اشیای رها شده در محیط

آنالیز تشخیص اشیای گم‌شده یا رها شده‌ی کالامهر این قابلیت را به شما ارائه می‌دهد تا در صورتی که شیئی در ایستگاه‌های قطار بر روی سکو یا پله‌های برقی رها شده باشد آن را تشخیص داده و به سرویس امنیتی مترو اعلام کند تا از خطرات و سوانح احتمالی مانند وجود مواد محترقه در شی‌ء رها شده و انفجار آن ممانعت به عمل آید.

سناریوی ششم: آنالیز مسافرین مترو

با استفاده از آنالیز شمارش افراد کالامهر می‌توان تعداد افرادی را که از یک قطار استفاده می‌کنند محاسبه نمود و با این شیوه در حالت کلی می‌توان میزان استفاده مردم از هر خط مترو و میزان بهره‌وری آن خط را ارزیابی کرد. همچنین باتوجه به قابلیتی که نرم‌افزار کالامهر ارائه می‌دهد در ورودی و خروجی‌های مترو می‌توان از سن و جنسیت مسافرین مترو نیز مطلع شد و بر اساس این اطلاعات به صورت دقیق مشخص کرد که به عنوان مثال چه محدوده‌ی سنی از مترو بیشتر استفاده می‌کنند و در روز و ساعتی مشخص به کجا می‌روند. این برآوردها به بخش بازاریابی مترو جهت مدیریت تبلیغات کمک بسیاری خواهد کرد.

آنالیزهای هوشمندسازی شرکت کالامهردنیا راه‌حلی نوین در زمینه‌ی تأمین امنیت و بازاریابی به شمار می‌روند که به این ترتیب قادر خواهند بود کنترل و مدیریت کسب و کار شما را ارتقاء بخشند.

در رده‌ی امنیت، کالامهر بیش از ۴۵ آنالیز مختلف از جمله شناسایی چهره، اشیا و پلاک خودرو تا آنالیزهایی مانند شمارش، مدیریت ترافیک و غیره را گرد هم آورده است تا به این ترتیب از پیشامد هر اتفاق ناگوار جلوگیری کند.

در بخش بازاریابی، کالامهر بستری را فراهم می‌آورد تا بتوانید از طریق آن مشتری‌های خود را شناسایی کنید. از مزایای این نرم‌افزار این است که تمامی آنالیزهای مرتبط در این زمینه را در یک بستر گرد هم آورده که این امر امکان بازآرایی و مدیریت سیستم را سهولت می‌بخشد. همچنین از طریق این بستر، امکان دسترسی و مدیریت سیستم از هر مکانی همیشه فراهم است.

نرم‌افزار پیشنهادی ما امروزه برندی مطرح در زمینه‌ی ارائه‌ی راهکارهای هوشمند بوده که در حال ارائه خدمات خود، در زمینه‌ی آنالیز تصویر می باشد.

This post is also available in: English

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

دسترسی سریع

http://virabin.com/wp-content/uploads/2017/07/مترو.pdf

دانلود کاتالوگ مترو