بندر

 

 

بنادر

سناریوی اول: لنگرگاه‌ها

برای کنترل تردد افراد به لنگرگاه‌ها مجموعه‌ای از آنالیزهای شناسایی چهره و مردمک در کنار کارت‌های شناسایی پیشنهاد می‌شود تا به این ترتیب این اطمینان حاصل شود که تنها افراد مجاز امکان دسترسی به محیط را دارند. همچنین با استفاده از آنالیز نفوذ محیطی می‌توان از ورود افراد به مناطق حفاظت‌شده جلوگیری کرد و در صورت مشاهده‌ی عبور شخصی از حصار مجازی یا حقیقی، هشدار لازم را ارسال نمود.

برای حفظ امنیت بنادر و جلوگیری از نفوذ و گسترش آتش‌سوزی احتمالی به کشتی‌ها و مناطق دیگر آنالیز تشخیص دود و آتش کالامهر نیز پیشنهاد می‌شود تا در صورت مشاهده دود و آتش در دوربین در کمترین زمان ممکن به سرویس‌های امنیتی و آتش‌نشانی هشدار دهد.

سناریوی دوم: ورود کشتی‌ها

در ورودی و خروجی‌های بنادر، ردیابی وسایل نقلیه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای این منظور، شرکت کالامهر، آنالیز پلاک‌خوان کشتی را پیشنهاد می‌دهد که قادر است با تشخیص شماره شناسایی کشتی‌ها از ورود کشتی‌های ناشناس جلوگیری کند. علاوه بر این از آنجایی که سرعت حرکت در بندرگاه بایستی محدود باشد، به این طریق می‌توان به کشتی‌هایی که از سرعت مجاز تجاوز می‌کنند، هشدار داد.

سناریوی سوم: توقف وسایل نقلیه

برای کنترل تردد کشتی‌ها و میزان توقف آنها در سایت، استفاده از آنالیز پلاک‌خوان کالامهر بسیار کارآمد خواهد بود. به این ترتیب که با استفاده از این آنالیز و ثبت ساعت ورود و خروج کشتی‌ها می‌توان از زمان توقف آنها مطلع شد. همچنین با استفاده از آنالیز تشخیص نفوذ محیطی می‌توان از تردد افراد مشکوک در محل جلوگیری کرد.

برای جلوگیری از آتش‌سوزی و گسترش آن به کشتی‌ها و مناطق دیگر، آنالیز تشخیص دود و آتش کالامهر نیز پیشنهاد می‌شود تا در صورت مشاهده دود و آتش در کمترین زمان ممکن به سرویس‌های امنیتی و آتش‌نشانی اطلاع رسانی کند.

سناریوی چهارم: مناطق باربری

برای کنترل تردد وسایل نقلیه و میزان توقف آن‌ها در مناطق باربری، استفاده از آنالیز پلاک‌خوان کالامهر بسیار کارآمد خواهد بود. به این ترتیب که با استفاده از این آنالیز و ثبت ساعت ورود و خروج وسایل نقلیه می‌توان از زمان توقف آن‌ها مطلع شد. همچنین با استفاده از آنالیز تشخیص نفوذ محیطی می‌توان از تردد افراد مشکوک در منطقه باربری جلوگیری نمود. آنالیز تشخیص اشیای سرقت شده نیز قادر است از اشیای گران‌قیمت در قسمت باربری محافظت نموده و در صورت ناپدید شدن آن‌ها هشدار دهد.

سناریوی پنجم: امنیت پایانه‌ّها

در مناطقی مانند پایانه‌ها، تأمین ایمنی افراد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و آنالیزهای مختلفی در این زمینه پیشنهاد می‌شود. با استفاده از آنالیز نفوذ محیطی می‌توان از ورود افراد به مناطق حفاظت‌شده جلوگیری کرده و در صورت مشاهده‌ی عبور شخصی از حصار مجازی یا حقیقی هشدار لازم را ارسال نمود. همچنین با ردیابی افراد می‌توان مسیر حرکتی آن‌ها را دنبال کرده و نسبت به پرسه زدن افراد در مناطق خاص هشدار داد.

آنالیزهایی مانند تشخیص افراد مضطرب یا تشخیص زمین خوردن، به سرویس امنیتی بنادر جهت حفظ ایمنی افراد کمک بسیاری خواهد کرد.

آنالیز شناسایی اشیای رها شده قادر است با گزارش سریع وجود چنین اشیایی در محوطه‌ی پایانه علاوه بر کاهش احتمال به سرقت رفتن یک شیء، از حوادث احتمالی مانند بمب‌گذاری در مناطق عمومی نیز جلوگیری کند.

سناریوی ششم: آنالیز مسافرین در پایانه ها

با استفاده از آنالیز شمارش افراد کالامهر می‌توان تعداد افرادی که از طریق این بندرگاه سفر می‌کنند را محاسبه و میزان بهره‌وری را ارزیابی کرد. همچنین باتوجه به قابلیتی که نرم‌افزار کالامهر ارائه می‌دهد می‌توان در ورودی و خروجی‌های مترو از سن و جنسیت مسافرین نیز مطلع شد و بر اساس این اطلاعات به صورت دقیق مشخص کرد که به عنوان مثال چه محدوده‌ی سنی بیشتر در پایانه حاضر هستند و در روز و ساعتی مشخص به کجا می‌روند.

با استفاده از آنالیز مدیریت صف کالامهر می‌توان تعداد افراد موجود در صف را بررسی کرده و در صورت ازدحام و طولانی شدن صف اقداماتی نظیر تشکیل صفی جدید و باز کردن گیشه‌ای دیگر را انجام داد و به این شیوه از اتلاف وقت مراجعه‌کنندگان جلوگیری کرد. همچنین در صورت استفاده از آنالیز شمارش افراد می‌توان الگویی برای مدیریت صف و تعداد مورد نیاز کارمندان در چنین مواقعی به دست آورد.

آنالیزهای هوشمندسازی شرکت کالامهردنیا راه‌حلی نوین در زمینه‌ی تأمین امنیت و بازاریابی به شمار می‌روند که به این ترتیب قادر خواهند بود کنترل و مدیریت کسب و کار شما را ارتقاء بخشند.

در رده‌ی امنیت، کالامهر بیش از ۴۵ آنالیز مختلف از جمله شناسایی چهره، اشیاء و پلاک خودرو تا آنالیزهایی مانند شمارش، مدیریت ترافیک و غیره را گرد هم آورده است تا به این ترتیب از پیشامد هر اتفاق ناگوار جلوگیری کند.

در رده‌ی بازاریابی، کالامهر بستری را فراهم می‌آورد تا بتوانید از طریق آن مشتری‌های خود را شناسایی کنید. از مزایای این نرم‌افزار این است که تمامی آنالیزهای مرتبط در این زمینه را در یک بستر گرد هم آورده که این امر امکان ساماندهی دوباره و مدیریت سیستم را سهولت می‌بخشد. همچنین از طریق این بستر، امکان دسترسی و مدیریت سیستم از هر مکانی همیشه فراهم است.

نرم‌افزار پیشنهادی ما امروزه برندی مطرح در زمینه‌ی ارائه‌ی راهکارهای هوشمند بوده که در حال ارائه خدمات خود، در زمینه‌ی آنالیز تصویر می باشد.

This post is also available in: English

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

دسترسی سریع

http://virabin.com/wp-content/uploads/2017/07/بنادر.pdf

دانلود کاتالوگ بندر