راه آهن

قطار:

برای ایجاد امنیت در وسایل نقلیه‌ی عمومی مانند قطارها پارامترهای مختلفی از جمله ایمنی واگن‌ها در لحظه حرکت و کنترل افراد در ایستگاه‌ّها موثر هستند. بر این اساس راهکارهای آنالیز تصویر، ابزاری مهم در مدیریت قطارها، مسافرین و اشیاء به شمار می‌آیند. این ابزارها قادرند برنامه‌ای برای تأمین ایمنی وکنترل قطارها ارائه کنند و نسبت به تصادف یا نفوذ احتمالی به واگن‌ها هشدار دهند.

 

سناریوی اول: پلاک‌خوان قطار

برای اینکه بتوان کنترل هر قطار را به صورت خودکار انجام داد از آنالیز پلاک‌خوان برای شناسایی قطارها استفاده می‌شود تا در هر زمان بتوان از محل دقیق هر قطار مطلع شد.

سناریوی دوم: تشخیص آتش

در صورتی که در قطار سانحه آتش‌سوزی اتفاق بیفتد، آنالیز تشخیص دود و آتش شرکت کالامهر در مورد وقوع چنین حوادثی به سرویس امنیتی راه‌آهن هشدار خواهد داد.

سناریوی سوم: نرخ تراکم در ایستگاه‌های قطار

میزان تجمع افراد در ایستگاه‌های قطار را با آنالیز نرخ تراکم شرکت کالامهر می‌توان ارزیابی کرد. بدین صورت که اگر میزان جمعیت از حد مجاز بیشتر شود، هشدار لازم به مسئولین ایستگاه ارسال خواهد شد. همچنین در چنین شرایطی اگر فردی بر زمین بیفتد، به بخش امنیتی ایستگاه راه‌آهن اطلاع داده خواهد شد.

سناریوی چهارم: شناسایی مجرمین

آنالیز شناسایی چهره شرکت کالامهر این امکان را در اختیار بخش امنیتی ایستگاه‌های راه‌آهن قرار می‌دهد تا مجموعه‌ای از تصاویر مجرمین با سابقه را ذخیره کرده و در صورت حضور یکی از این افراد باسابقه در ایستگاه، هشدارهای لازم را ارائه نماید تا از بروز حوادث احتمالی ممانعت به عمل آید.

سناریوی پنجم: اشیای رها شده در محیط

آنالیز تشخیص اشیای گم‌شده یا رها شده‌ی شرکت کالامهر این قابلیت را به شما ارائه می‌دهد تا در صورتی که شیئی در ایستگاه‌ قطار بر روی سکوها، پله‌ برقی‌ها و دیگر اماکن ایستگاه رها شده باشد، آن را تشخیص داد. با انجام این عمل و اعلام آن به بخش امنیتی ایستگاه، می‌توان از خطرات و سوانح احتمالی مانند وجود مواد محترقه در شی‌ء رها شده و انفجار آن جلوگیری کرد.

سناریوی ششم: آنالیز مسافرین مترو

با استفاده از آنالیز شمارش افراد شرکت کالامهر می‌توان تعداد افرادی را که از یک قطار استفاده می‌کنند محاسبه کرد. با این روش می‌توان میزان استفاده از هر خط راه‌آهن و میزان بهره‌وری آن خط را ارزیابی کرد. همچنین می‌توان در بخش ورودی و خروجی‌ ایستگاه راه‌آهن، اطلاعات آماری مربوط به سن و جنسیت مسافرین را به دست آورد. بر اساس این اطلاعات می‌توان به صورت دقیق مشخص کرد که به عنوان مثال چه محدوده‌ی سنی از قطار استفاده می‌کنند و یا در روز و ساعتی مشخص به کجا می‌روند. این برآوردها به بخش بازاریابی راه‌آهن جهت مدیریت تبلیغات کمک بسیاری خواهد کرد.

آنالیزهای هوشمندسازی شرکت کالامهردنیا راه‌حلی نوین در زمینه‌ی تأمین امنیت و بازاریابی به شمار می‌روند که به این ترتیب قادر خواهند بود کنترل و مدیریت کسب و کار شما را ارتقاء بخشند.

در رده‌ی امنیت، کالامهر بیش از ۴۵ آنالیز مختلف از جمله شناسایی چهره، اشیاء و پلاک خودرو تا آنالیزهایی مانند شمارش، مدیریت ترافیک و غیره را گرد هم آورده است تا به این ترتیب از پیشامد هر اتفاق ناگوار جلوگیری کند.

در رده‌ی بازاریابی، کالامهر بستری را فراهم می‌آورد تا بتوانید از طریق آن مشتری‌های خود را شناسایی کنید. از مزایای این نرم‌افزار این است که تمامی آنالیزهای مرتبط در این زمینه را در یک بستر گرد هم آورده که این امر امکان ساماندهی دوباره و مدیریت سیستم را سهولت می‌بخشد. همچنین از طریق این بستر، امکان دسترسی و مدیریت سیستم از هر مکانی همیشه فراهم است.

نرم‌افزار پیشنهادی ما امروزه برندی مطرح در زمینه‌ی ارائه‌ی راهکارهای هوشمند بوده که در حال ارائه خدمات خود، در زمینه‌ی آنالیز تصویر می باشد.

This post is also available in: English

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

دسترسی سریع

http://virabin.com/wp-content/uploads/2017/07/قطار.pdf

دانلود کاتالوگ راه آهن