ورزشگاه

استادیوم‌ها:

سناریوی اول: کنترل ورودی‌ها و میزان جمعیت

استفاده از آنالیز شناسایی چهره در ورودی‌ها برای جلوگیری از ورود افراد خطرناک یا مجرمین با سابقه به استادیوم پیشنهاد می‌شود. با این شیوه و تهیه فهرستی از اسامی این گونه افراد و ذخیره تصاویر آن‌ها، می‌توان از ورود این افراد به استادیوم ممانعت به عمل آورد. از طرفی با راه‌اندازی آنالیز شمارش افراد در ورودی‌های استادیوم می‌توان تخمینی از تعداد بازدیدکنندگان یک بازی به دست آورد تا در صورت پر شدن ظرفیت استادیوم اقدامات امنیتی لازم در دستور کار قرار داده شود.

سناریوی دوم: تامین ایمنی اطراف استادیوم و درهای خروجی

با توجه به حجم جمعیت انبوهی که در استادیوم‌ها گرد هم می‌آیند، در خارج از زمین بازی و درهای خروجی بایستی اقدامات امنیتی خاصی جهت تأمین ایمنی آن منطقه انجام گیرد.

با استفاده از آنالیز تشخیص چهره می‌توانیم افرادی را که در لیست غیر مجاز برای ورود هستند را شناسایی کنیم. همچنین با آنالیزهای پرسه زدن و تشخیص نفوذ محیطی می‌توانیم افرادی که رفتارهای خطرناک و مشکوک دارند را شناسایی و کنترل نماییم.

برای درهای ورودی و خروجی که با تراکم جمعیت زیادی روبه‌رو هستند، می‌توان از آنالیز تشخیص اضطراب یا به زمین افتادن افراد استفاده کرد.

سناریوی سوم: اشیای مشکوک رها شده و اشیای سرقت شده در استادیوم

در محوطه‌ی استادیوم‌ها تشخیص اشیای مشکوک رها شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا با برداشتن آن‌ها از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری شود. این امر با دو آنالیز تشخیص اشیای رها شده و اشیای سرقت شده‌ی شرکت کالامهر محقق شده است.

همچنین در مکان‌های غیرعمومی استادیوم، بایستی برای کنترل اشیاء و تجهیزات خاص از آنالیز تشخیص اشیای سرقت شده استفاده کرد تا در صورت ناپدید شدن این تجهیزات، هشدار لازم به سیستم‌های امنیتی ارسال شود.

سناریوی چهارم: تأمین امنیت و کنترل در تردد وسایل نقلیه

با استفاده از آنالیز پلاک‌خوان شرکت کالامهر می‌توان خودروهای پرسنل استادیوم، بازیکنان و کادر فنی تیم‌ها و همچنین افرادی که قرار است در جایگاه ویژه استادیوم قرار بگیرند را شناسایی کرده تا در کمترین زمان ممکن خدمات ویژه در زمینه پارک خودرو و غیره به آن‌ها ارائه شود.

همچنین با ترکیب آنالیز پلاک‌خوان با تشخیص چهره می‌توان از احتمال تشخیص اشتباه به دلیل دستکاری دوربین یا استفاده غیرمجاز از خودروی دیگران جلوگیری کرد.

سناریوی پنجم: مدیریت صف

تجمع افراد برای خرید بلیط در گیشه ورودی استادیوم‌ها امری همیشگی است. با استفاده از آنالیز مدیریت صف شرکت کالامهر می‌توان تعداد افراد موجود در صف را بررسی کرده و در صورت ازدحام و طولانی شدن صف اقداماتی نظیر تشکیل صفی جدید و باز کردن گیشه‌ای دیگر را انجام داد تا از اتلاف وقت تماشاگران جلوگیری شود. همچنین در صورت استفاده از آنالیز شمارش افراد می توان روشی برای مدیریت صف در نظر گرفته و بطور مثال در زمان ازدحام تعداد کارمندان مورد نیاز را افزایش داد.

سناریوی ششم: بازاریابی و آنالیز تماشاگران

باتوجه به قابلیتی که نرم‌افزار شرکت کالامهر ارائه می‌دهد می‌توان در بخش ورودی و خروجی‌های استادیوم از سن و جنسیت تماشاگران مطلع شد. بر اساس این اطلاعات می‌توان مشخص کرد که به عنوان مثال چه محدوده‌ی سنی از بازی‌ها دیدن می‌کنند و در چه روز و ساعتی به ورزشگاه می‌آیند. این برآوردها به بخش بازاریابی استادیوم جهت مدیریت تبلیغات کمک بسیاری خواهد کرد.

آنالیزهای هوشمندسازی شرکت کالامهردنیا راه‌حلی نوین در زمینه‌ی تأمین امنیت و بازاریابی به شمار می‌روند که به این ترتیب قادر خواهند بود کنترل و مدیریت کسب و کار شما را ارتقاء بخشند.

در رده‌ی امنیت، کالامهر بیش از ۴۵ آنالیز مختلف از جمله شناسایی چهره، اشیاء و پلاک خودرو تا آنالیزهایی مانند شمارش، مدیریت ترافیک و غیره را گرد هم آورده است تا به این ترتیب از پیشامد هر اتفاق ناگوار جلوگیری کند.

در رده‌ی بازاریابی، کالامهر بستری را فراهم می‌آورد تا بتوانید از طریق آن مشتری‌های خود را شناسایی کنید. از مزایای این نرم‌افزار این است که تمامی آنالیزهای مرتبط در این زمینه را در یک بستر گرد هم آورده که این امر امکان ساماندهی دوباره و مدیریت سیستم را سهولت می‌بخشد. همچنین از طریق این بستر، امکان دسترسی و مدیریت سیستم از هر مکانی همیشه فراهم است.

نرم‌افزار پیشنهادی ما امروزه برندی مطرح در زمینه‌ی ارائه‌ی راهکارهای هوشمند بوده که در حال ارائه خدمات خود، در زمینه‌ی آنالیز تصویر می باشد.

This post is also available in: English

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

دسترسی سریع

http://virabin.com/wp-content/uploads/2017/07/استادیوم-ها.pdf

دانلود کاتالوگ ورزشگاه